ЖИВИЙ УКРАЇНСЬКИЙ КЛАСИК. ОЛЕКСАНДР РОЙБУРД

Share on Facebook

Текст: Дмитро Томіленко

ЖИВИЙ УКРАЇНСЬКИЙ КЛАСИК, РОБОТИ ЯКОГО ЗБЕРІГАЮТЬСЯ НАВІТЬ У ТРЕТЬЯКОВСЬКІЙ ГАЛЕРЕЇ, САНКТ-ПЕТЕРБУРЗЬКОМУ РОСІЙСЬКОМУ МУЗЕЇ, НЬЮ-ЙОРКСЬКОМУ THE MUSEUM OF MODERN ART. ПРЕСТИЖНІ МИСТЕЦЬКІ АУКЦІОНИ ПРАГНУТЬ БАЧИТИ ЙОГО РОБОТИ І ГОТОВІ ВИКЛАСТИ ЗА НИХ СУМУ, ЩО ДІЙДЕ МАЙЖЕ ДО СТА ТИСЯЧ ДОЛАРІВ. ОДЕСИТ ОЛЕКСАНДР РОЙБУРД ВПЕВНЕНО ЗАКРІПИВСЯ НА П’ЄДЕСТАЛІ НАЙКРАЩИХ ТА НАЙДОРОЖЧИХ МИТЦІВ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ.

Один із найвідоміших і статусних українських художників Олександр Ройтбурд народився в Одесі. У 1983 році закінчив художньо-графічний факультет Одеського педагогічного інституту. З кінця 80-х років він активно розвиває сучасне мистецтво в Одесі, Києві, Москві, виставляється в Європі і США. У 1993 році виступив співзасновником асоціації "Нове мистецтво". З 1993 року працював в ній арт-директором, з 1999 по 2001 рік – президентом. Також був директором галереї Марата Гельмана у Києві. Живе на два міста – у Києві та Одесі. У столиці віднайшов свій притулок у квартирі на Подолі, де творить і куди повертається після майданових революцій, щоб порадувати нас новими геніальними змахами своїм пензлем.

У 2009-му Олександр Ройтбурд остаточно й міцно закріпився у мистецьких світових колах, здобувши звання найдорожчого художника України. Його картина "Прощавай, Караваджо", на лондонському аукціоні "Філіпс", пішла в руки до поціновувача прекрасного за  97 тисяч доларів. Написана ця робота була під враженнями після крадіжки "Поцілунку Іуди" з одеського Музею західного і східного мистецтва. Картина була двошаровою: нижній шар – копія Караваджо, верхній – авторська абстракція.

png_84

"Прощай, Караваджо"

Ройтбурд в одному із своїх інтерв’ю зазначив, що саме Караваджо був одним із тих, хто справив значний вплив на його формування як художника:

Я думаю, якщо ми складаємо списки того, хто на мене впливав, а не обмежуємося 19 століттям, — Рембрандт і Караваджо. На мене, зрозуміло, весь європейський модернізм 20 століття впливав і якісь нові пошуки впливали, це все завжди пропускалось через себе.

new_image5_42

"Ленін, який знімає трусики"

У роботах Ройбурта часто зустрічаються політики: Юлія Тимошенко чи Ленін у самісіньких трусиках:

В реальному житті я зустрічався тільки з одним політиком, якого використовував у своїй роботі — це була Юлія Тимошенко. Але між тим, як я її написав, і тим, коли я з нею познайомився, пройшло 10 років. Юлія Володимирівна запитала, чи не розчарувала вона мене. Я відповів, що вона завжди чарівна. До речі, я здивувався тому, що в житті вона мініатюрніше, ніж я собі уявляв. З іншими ж політиками, яких я зображав, я не знайомий.

 new_image3_69

"Тимошенко і черепаха"

2 ритуальный автопортрет

"Ритуальний автопортрет"

Політична активність для Олександра Ройбурда не чужа. Коли здригався Майдан і кипіла “Революція гідності”, він постійно її відвідував, активно друкувався у пресі, давав інтерв’ю. Назбиравши вражень, пише декілька драматичних полотен та активно веде сторінку у Facebook, де назбирав близько 11 тисяч читачів. Про свої походи на Майдан, художник згадує:

Я не бойовик самооборони, я зустрічаюся з людьми, спілкуюся. Як художнику мені важливо накопичити враження, щоб писати… 19 лютого 2014 року я перебував вдома, у мене був увімкнений Інтернет, долинали звуки пострілів. За свою безпеку страшно не було. Але колотило від переживання трагізму, розлитого в повітрі. Тоді я взяв пензлик і написав «Різанину на Хіосі».

8d7f330-9960-10152228097791894-255383613-n

"Різанина на Хіосі"

1aa027e-1920341-10152230238551894-389752974-n

"Поднімаючий прапор"

Неможливо уявити український постмодернізм без такої постаті як Олександр Ройбурд. Всього, за словами Ройтбурда, він написав понад тисячу картин, хоча точного підрахунку не веде. Споглядаємо, насолоджуємось, збагачуємось!

47eb993-74760-10151774093736894-451029668-n

"Аппелес обирає собі натурщицю"

7 молодая женщина в испанском платье

"Молода жінка в іспанській сукні"

Афіша івентів

Афiша Iвентiв

Дякую!

Ми з вами зв'яжемося у найближчий час!