ЩО ТО ЗА СЛОVО: арт-банкінг, дадаїзм, мурал

Share on Facebook

Арт-банкінг – фінансово-консультаційний супровід інвестицій в мистецтво. Нова послуга, що з'явилася на фінансових ринках світу в кінці 20-го століття. Піонерами арт-банкінгу, тобто фінансово-консультаційного супроводу інвестицій у твори мистецтва, по той бік кордону в кінці 80-х років XX століття стали швейцарський UBS, німецький Deutsche Bank і американський Citibank.

Менеджери арт-банкінгу (як правило, фахівці з художньою і економічною освітою) дають рекомендації клієнтам, в які саме твори мистецтва їм вигідніше вкласти гроші, щоб в майбутньому при бажанні їх можна було б добре продати. Крім цього, клієнту забезпечується правильна оцінка і експертиза творів мистецтва, допомога в складанні колекцій (картини можуть коштувати набагато дорожче, якщо їх продавати як колекцію), реставрації та зберіганні робіт. Більш докладно про явище арт-банкінгу читайте у четвер на сторінці CЛОVА.

20140924105213
Рекламна кампанія Carven SS 2014

Дадаїзм – авангардистська літературно-художня течія, що зародилася під час Першої світової війни у Швейцарії, в Цюріху. Стиль існував з 1916 по 1922. Суттю дадаїзму була насмішка над буржуазною культурою і дискредитація міщанських вдач. За основу була взята анархічна ініціатива окремої людини, нічим не пов'язаної в повсякденному житті і в мистецтві. 

Стиль дадаїзм, однозначно, можна назвати передвісником сюрреалізму. Як і багато інших стилів, дадаїзм виник як реакція на Першу світову війну. Тоді багато людей змушені були тікати з військових територій в нейтральну Швейцарію. Залишившись без батьківщини і втративши життєві орієнтири, художники-дадаїсти почали проповідувати антимистецтво в якому немає ні моралі, ні логіки, ні традицій. Суттю самовираження стала провокація, як єдино можливий спосіб існування. Відчуваючи власну безпорадність, вони радили жити тільки сьогоднішнім днем, заперечуючи завтра.

Без имени-1
Макс Ернст

Мурал – він же стінопис, один із різновидів монументального живопису. Найчастіше це графіті або продукт стріт-арту, так званого вуличного мистецтва. А якщо бути точним, то мурал навіть відрізняється від графіті, так як графіті-художники (райтери) роблять акцент на зображенні слів, фраз, букв. До речі, найвищий мурал в Європі зображено саме в Україні, у Києві. Художник Guido Van Helten створив мурал, який присвячений українським жінкам: зображення на стіні 14-поверхового житлового будинку по вулиці Лесі Українки, 36-Б, висота становить 43 метри.

 

Афіша івентів

Афiша Iвентiв

Дякую!

Ми з вами зв'яжемося у найближчий час!