FREE FIGHT: змагання очима глядача

Share on Facebook

Текст: Зоряна Нагребельна
Фото: Крістіна Клочай (@niktagallery)

15-ГО ТРАВНЯ ВІДБУВСЯ ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ ІЗ ФРІ-ФАЙТУ. ТА ПЕРШ НІЖ РОЗПОВІДАТИ ПРО СПЕЦИФІКУ ЗМАГАННЯ, СЛІД, МАБУДЬ, ПІДКРЕСИЛИТИ, ЩО ОЧЕВИДЦЕМ БУЛА ПАНІ. СЕБТО Я. ТОМУ ВРАЖЕННЯ БУДУТЬ ПО-ЖІНОЧИ ЕМОЦІЙНИМИ. А ДЛЯ ЧОЛОВІКІВ, СКОРІШ ЗА ВСЕ, СМІШНИМИ. НУ ВИ ЗРОЗУМІЛИ – ЧИТАТИ БУДЕ ЦІКАВО.

DSC_0281

Отже. Фрі-файт – український вид спорту, започаткований вкінці буремних 90-х.

В бíйці завжди були правила. Лежачого не б'ють, наприклад. А в ті темні часи бити могли навіть… Мертвого. От тоді ми і створили систему, щоб боєць в принципі за будь-яких обставин почувався впевнено. – коментує на змаганнях основоположник фрі-файту Андрій Старовойт.

DSC_0973

Та що побачили глядачі? Включно зі мною, яка уявлення про подібні бої має дуже поверхневі. Та для захисту наступного тексту скажу, що завдяки чоловікові абревіатура UFC для мене вже не є аналогом всесвітньої доставки. Але все, що я бачила до цього емоційного дня, транслювалось на екран телевізору. Тепер я готова констатувати – магія втрачається.
А вона, магія, є. Це я теж не побоюсь стверджувати. Бо ж…

DSC_0176

Офіційна частина минула. Міністри висловились. Всіх вшанували. І ось воно – початок. Оголошений вихід бійців. Два імені, два прізвища, дві сторони – червоний кут і синій кут. Одвічне протистояння. Юнаки (бо починали з юніорів) виходять на татамі. До слова ­– татамі не обмежене нічим (і вже точно тут і мови не йде про клітку). Простір без рамок. Тому перший ряд ніби включений в поле дій.

Хлопці приміряються, нервують. Для когось це перший двобій такого рівня. Та, власне, бій не забарився. У фрі-файті наносять удари руками, ногами, проводять захвáти. Що цікаво: ніколи не знаєш хто вийде із захвáту переможцем – адже бійці володіють технікою виходити із будь-яких  обставин. Все інше – питання майстерності.

DSC_0293

Тож де магія? Спитаєте ви? Магія в самих бійцях. В їх очах і прагненнях. Дуже дивно не просто чути, що на татамі – вони супротивники, а в житті – брати і однодумці. А й бачити в реальності. Серед бійців немає агресії, зневаги чи негативу. Є здорове змагання. Та більш за все – змагання із собою. Це видно навіть третім особам (в даному разі глядачам). Те, як хлопці/мужі пересилюють себе і виходять із самих скрутних становищ (в буквальному розумінні). Як стійко витримують удари. Все це колосальна робота над собою. А не спорт, де головне – це “завалити противника”.

DSC_0109

По всьому і виходить, що визначення Андрія Старовойта фрі-файту є не просто фразою, набором слів. А щоденною практикою для широкого кола людей.

Це вільний і безкомпромісний поєдинок людини із рабством власного “Я” – Андрій Старовойт

DSC_0026

Закінчу тим, що навіть відео-репортаж поглинає уяву глядача. І показує видовищність бою. Це вже мені сказали люди, які не були присутні на змаганнях.

DSC_0024

DSC_0083

DSC_0239 DSC_0998

Афіша івентів

Афiша Iвентiв

Дякую!

Ми з вами зв'яжемося у найближчий час!