«Краєвид: ілюзії» в ЩАЦ

Share on Facebook

Текст: Зоряна Нагребельна
Фото: Оля Сосюра

ВІДУЧОРА ЩЕРБЕНКО АРТ ЦЕНТР ЕКСПОНУЄ РОБОТИ ЯРОСЛАВА ПРИСЯЖНЮКА. ПРОМОВИСТА НАЗВА ПРОЕКТУ "КРАЄВИД: ІЛЮЗІЇ" І ВДАЛИЙ МАКЕТ ДО ЗАХОДУ ВЖЕ НАШТОВХУВАЛИ НА ПЕВНІ ПЕРЕДЧУТТЯ. ТА ЩО Ж ЧЕКАТИМЕ НА ГЛЯДАЧА, КОЛИ ВІН ПОСТАНЕ ВІЧ НА ВІЧ ІЗ ВИТВОРАМИ?

DSC_1274

Перш за все, глядача охопить відчуття цілісності від експозиції. Адже всі роботи певним чином однорідні. Хоч і виконані в різних техніках. Написані олією чи виконані в змішаних техніках із застосуванням технологій друку – "серцевина" одна. А полягає вона в задумі.

DSC_1277

Що для сучасної людини краєвид? Заставка на моніторі лептопу чи айпеду? Що ми робимо, коли потрапляємо "на природу"? Сміховинно, та перш ніж вийти на ту саму природу, ми дивимось на неї через об'єктиви камер, телефонів… – пояснює Марина Щербенко.

 DSC_1265

Тож не дивно, що на полотнах глядач угледить то засвічений край, то яскравий елемент, то відбиток кадру. Все це – інтелектуальна гра на тему сучасного спийняття краєвиду. 

Мої картини існують як моделі, в котрих зібрані по-новому елементи, котрі можуть належати до різних сфер. В цьому аспекті пейзаж виступає одночасно як віртуальний і ні, він отримує новий ступінь реальності, – розповідає Ярослав Присяжнюк.

DSC_1212

Наприкінці варто відзначити, що роботи, написані в класичній техніці (олією) не залишають байдужих. Біля них збираються погляди десятків пар очей. Вони світяться холодним і, ніби прохолодним, сяйвом. Тому, радимо побачити на власні очі.

DSC_1287

Афіша івентів

Афiша Iвентiв

Дякую!

Ми з вами зв'яжемося у найближчий час!