Краще за Хатіко: у кіно «Життя і мета собаки»

Життя і мета собаки
Share on Facebook

Автор: Олексій Єкименко

КАТОЛИЦЬКІ СВЯЩЕННИКИ, ЩО ЖИВУТЬ З ГЕЄМ-АФРОАМЕРИКАНЦЕМ ТА БОРЮТЬСЯ ЗА ПРАВА ІНДІАНСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ АМЕРИКИ – ДЕЩО ГІПЕРТРОФОВАНИЙ СИНОПСИС ФІЛЬМІВ, ЯКІ, НА ДУМКУ ГЛЯДАЧІВ, ЩОРОКУ ОТРИМУЮТЬ «ОСКАР». УТІМ, ІЗ ГУЩІ КІНОВИРОБНИЦТВА НІКУДИ НЕ ВИПАРУВАЛИСЯ АНІМАЛІСТИЧНІ КІНОКАРТИНИ. І ФІЛЬМ ЛАССЕ ХАЛЛСТРЕМА ЦЬОМУ ПРИЄМНЕ ПІДТВЕРДЖЕННЯ. 

Життя і мета собаки

Драма, мелодрама, фентезі – що ти насправді?

Легкий сімейний фільм отримав статус мелодрами. Певна річ, мелодраматизм є, та стрічка могла бути й драмою. Ба більше! Її можна віднести до категорії дитячих фільмів, пригодницьких картин чи навіть комедій. Усе це тут є! Маленькими порціями, елегантно поєднуючи дози радості й смутку, команда створила вартісну історію, що зачаровує та водночас спонукає згадати своїх улюбленців. Фільм не перетворили на сумний собачий байопік, аби не претендувати на славу «Хатіко». Цього разу глядачі не виходили із залу понуро, картина має інший настрій!

Собака не вмирає наприкінці. Пробачте за спойлер. Може тому фільм й не отримав приязних реакцій. Чи без українського озвучування картина виглядає не так захопливо?

Життя і мета собаки

Відгуки доволі неоднозначні. Певен, що всі негативні — написані рецензентами-котолюбами. А хто ще здатен на таку підступність? У підсумку 5.1 на IMDB, 33% прихильності серед критиків та 76% глядацької аудиторії на Rotten Tomatoes.   

Попередження: палким прихильникам котів перегляд не рекомендований.

Життя не для марнотратства

Мова про собаче чи все-таки людське – вирішувати вам. Під овечою шкурою легкого фільму криється неабиякий пласт філософії. Стара істина про зірки, які запалюють лише за необхідності, міцно тримається у картині. Додамо сюди віру в переродження душ. Собачих, але від того не менш цінних. І врешті отримаємо суміш мультизначних метафор про людське єство, пізнати можливості якого доволі морочливо. Коли головний герой, прощаючись, промовляє: «Тримай його, він не зрозуміє!», чи говорить він про свого собаку?

Життя і мета собаки

Лассе Халлстрем

Режисер, який ставив «Хатіко». Вам подобається «Хатіко»? Це краще за «Хатіко».  Різниця в тому, що «Хатіко» – це правда, а ця історія – вигадка, але приправлена гумором. А цей режисер знається на приправах. Зо три роки тому вийшла його картина «Прянощі та пристрасті», — там і про іммігрантів у Європі, і, звісно, про високу кухню. Фільм отримав кілька нагород і був номінований на «Глобус», а от до стрічки «Життя і мети собаки» – уваги катма.

Це точно змова котолюбів!

Життя і мета собаки

Жоден собака не постраждав

Знімати тварин у кіно – важке ремесло. Значно простіше працювати з макетами, з яких потім воскресають образи живих істот. Однак, фільм доєднався до почесного переліку справжніх анімалістичних кіноробіт. І це далося взнаки. Ще до прем’єри у мережі з’явилося відео, на якому німецьку вівчарку змушують стрибати у стрімкий потік води. Факт можливого негуманного поводження викликав обурення. Американські зоозахисники (American Humane) заявили про провадження розслідування і водночас запевнили, що жодна тварина не постраждала під час зйомок. Інша організація (PETA) закликала бойкотувати картину.

Життя і мета собаки

Виявляється, приязний фільм про щасливе собаче життя насправді може змусити до страждань його німих авторів. Та може в тому і була мета тієї вівчарки? Привернути увагу до своєї проблеми?

У кожної собаки є мета.

Афіша івентів

Афiша Iвентiв

Дякую!

Ми з вами зв'яжемося у найближчий час!