Інтимне: Напиши мені від руки

Інтимне: Напиши мені від руки
Share on Facebook

Автор: Світлана Кравченко

У МАЙБУТНЬОМУ ЛЮДЕЙ КЛОНУВАТИМУТЬ ЗА ЗРАЗКОМ ЇХНЬОГО ПОЧЕРКУ. ФАНТАЗУЄМО. АЛЕ! СКЛАЛОСЯ ВРАЖЕННЯ, ЩО ЛЮДСТВО ПОКЛЯЛОСЯ СВОЇМ МОЛЕСКІНАМ НЕ РОЗПОВСЮДЖУВАТИ ДОВІРЕНІ ЛИШЕ ЇМ КАРАКУЛІ ЧИ Й НАВІТЬ КАЛІГРАФІЧНІ ЛІТЕРИ. СЬОГОДНІ ДОКОПУЄМОСЯ ДО НЕВІРТУАЛЬНОЇ ТЕМИ Й ЗАКЛИКАЄМО ХОЧА Б ЛИСТІВОЧКИ ПІДПИСУВАТИ ВЛАСНОРУЧ!

Інтимне: Напиши мені від руки

Я маю вам у дечому зізнатися. За майже рік стосунків із хлопцем я так і не побачила, який у нього почерк. Звісно, ми листувалися, часом навіть годинами. Але то все було онлайн. Ба більше, ми дарували один одному листівки. Щоправда, без підписів, бо нам здавалося, що то – зайве. Скажу навіть, що в книгарнях я часто задивлялася на блокноти і красиві ручки, знаючи точно, що він багато занотовує на роботі. І от сьогодні, коли блокноти лишилися недарованими, все, що я можу згадати – цятки від гелевої ручки на пальцях і ні найменшого уявлення про почерк. Виходить, що в сучасному світі – це досить таки інтимна річ. І тут я почала перебирати в голові: а який почерк був у мого головреда, як пише моя троюрідна сестра (з якою я годинами говорю по скайпу), у який бік нахилені букви хазяїна квартири, яку винаймаю?

Інтимне: Напиши мені від руки

Одразу перед очима постали рукописи: інженерський мамин, кострубатий бабусин і пишний дідів. Згадалася строката писанина однокласників та одногрупників. Я вже вибудувала низку асоціацій: той так акуратно пише, бо сам дуже дисциплінований, у того рядки тяжіють донизу, бо він постійно ниє, а там літери з каракулями, бо вона завжди намагається випендритися. Невже і справді почерк може бути відображенням наших особистісних характеристик?

Інтимне: Напиши мені від руки

І тут я полізла в книжки з графології. І як стверджують вчені, «почерк руки» є насправді «почерком мозку». На початку ХХ століття в Німеччині професор фізіології Вільгельм Прейер провів експеримент із людьми, які в результаті травм  утратили руки. Їм запропонували написати щось за допомогою ніг або рота. У результаті почерк піддослідних був дуже схожим із тим, який вони мали до травм.

Пізніше у Гарвардській психологічній клініці встановили, що рухи індивідуума – сталі за своєю природою. Тобто активна людина проявляє себе через почерк точно так само, як і через ходу, жести, міміку тощо.

Інтимне: Напиши мені від руки

З’ясувалося, що почерк багато може розповісти про нас. Якщо слова часто змінюють нахил – настрій людини постійно «скакає», якщо букви не з’єднані між собою – це ознака гнучкості, дуже довгі «хвостики» літер – надмірна впевненість у собі, недописані до полів рядки – схильність не завершувати справи. Прямі й відкриті особистості мають почерк без викрутасів, букви рішучих людей – різкі, м’яких – округлені.

Красномовним є і наш підпис. Графологи стверджують, що більша кількість читабельних букв у підписі свідчить про відкритість людини. Перевага округлих літер – ознака жіночого начала, більш гострих – чоловічого. Занадто дрібний підпис – раціональність і економність, велика кількість розривів та використання друкованих букв – спонтанність і бажання виокремитися, жирні лінії – демонстрація фізичної сили.

Інтимне: Напиши мені від руки

Цікаво, що наші замітки на полях також є кроком до самопізнання. Кола та спіралі свідчать про те, що вам зараз не цікаво. Сонце й квіточки – це відсутність тепла і уваги. Сітка – перебування у важкому становищі. Геометричні фігури – чіткі цілі й переконання. Обведений малюнок –  вирішення складної ситуації.

Інтимне: Напиши мені від руки

Психологи стверджують, що почерк формується у кілька етапів: 6-11 років (освоєння техніки), підлітковий період (становлення особистості),  доросле життя (трансформація під впливом різних чинників). Звісно, змінюються нахил, глибина, розмір літер, проте базові характеристики почерку з часом залишається незмінними. Тому батькам і вчителям радять не тиснути на дитину, якщо вона не зовсім ідеально виводить букви. Тут головне – не загнати особистість «у футляр», дозволити їй бути собою. Існує навіть таке твердження, що люди з каліграфічним почерком насправді маскують свої комплекси, важливо писати здорово (правильно розподіляти тиск на ручку), а не зразково. Утім курси з каліграфічного письма набирають популярності. Хтось іде в такі школи, аби побороти свої комплекси й назавжди покінчити з «письмом, як курка лапою». Хтось навпаки – має витончений смак і хоче виділятися своїми підписами на весільних листівках чи візитівках. Інші йдуть за релаксом, ще хтось – як на сеанс опери чи балету.

Інтимне: Напиши мені від руки

Водночас учені наголошують на шкідливості абсолютно комп’ютеризованого способу життя. Адже під час письма формується багато складних нейронних зв’язків, одночасно працюють кілька ділянок мозку. Тому ми відмовляємо собі в розумовій гімнастиці, щоразу обираючи електронний лист.

Не знаю, чи надумали ви гуглити курси каліграфії, а я вже передивилася всі позначки у своєму блокноті і зрозуміла, що книжковий скоро зачиняється, а я досі не купила порожню листівку. І ручку – чорну таку, щоб тоненьким писала.

 

Афіша івентів

Афiша Iвентiв

Дякую!

Ми з вами зв'яжемося у найближчий час!