СПОВІДАЛЬНЯ. TAKE A MOMENT ЧИ ІПОТЕКА?

Слово
Share on Facebook

Автор: Альона Руда

ЧИ ВАЖКО БУТИ ВПЕВНЕНОЮ В СОБІ, ЯКЩО ТИ МОЛОДА, ПРИВАБЛИВА, КОХАНА, ІЗ НЕАБИЯКИМ ТВОРЧИМ ПОТЕНЦІАЛОМ, АЛЕ… БЕЗРОБІТНА? О, ТАК! ЗДАВАЛОСЯ Б, УСЕ ПРИ ТОБІ, НАРЕЧЕНИЙ ЗАБЕЗПЕЧУЄ, ЧОГО ЩЕ ХОТІТИ – TAKE A MOMENT! АЛЕ Ж НІ, РОЗСЛАБИТИСЯ НЕСИЛА, КОЛИ В БУДЬ-ЯКІЙ ТУСОВЦІ ЗАВОДЯТЬ ПРО РОБОТУ, А ТИ НЕ МАЄШ ЧИМ ПОХВАЛИТИСЯ, ЧИ Й ПРОСТО ПІДТРИМАТИ РОЗМОВУ –  ВІДЧУТТЯ ПАСКУДНЕ, ЗІЗНАЮСЯ…

Слово

Можливо, це виключно моя проблема – упевненість у собі, яка не залежить від зовнішності, IQ, матеріальних благ, визнання, сексуальних стосунків, чи тим паче роботи, через яку маєш  перспективу, зокрема, недосипати, дратуватися, а згодом і взагалі її зненавидиш (о, ця оспівана ненАвисть).

А якщо саме зараз тієї таки роботи не вистачає мені для відчуття всеохопного щастя? Та кого я обманюю, для іпотеки, звісно, на маленьку, проте власну квартирку.

Слово

І йдеться ж не про творчий потенціал, мрії про приголомшливу кар’єру та славу (хоча піймати саме цей момент теж у моїх планах). Нині робота для мене – життєва необхідність. У свої майже 25 я хочу мати власний куточок, підбирати шпалери, сперечатися з коханим щодо кольору кахлю чи фіранок, купувати кухонне начиння й заповнювати ванну кімнату незліченними баночками з пахучою косметикою. Хочу бути господинею своїх хоча б 40-ка квадратних метрів, кликати друзів на затяжні вечері та готувати для родини смакоту.

БЕЗРОБІТНА? О, ТАК!

Однак, із сьогоднішніми цінами на житло, а ще й з тимчасовою відсутністю працевлаштування одного з партнерів, така перспектива не скоро світить молодій сім’ї. Тому іпотека для нас (та багатьох таких як ми) – велика можливість отримати власну квартиру швидко, але водночас це й купа ризиків.

Слово

Передусім, треба реально оцінити свої матеріальні можливості, врахувати форс-мажорні обставини, зокрема: народження дитини (очевидно, це передбачає чималі витрати), звільнення з роботи/скорочення, що може призвести до заборгування банку великої суми і, як наслідок – до втрати вже такої рідної домівки. До того ж, доти внесені гроші, вам також не повернуть. Тож є небезпека лишитись і без надбань, і без квартири.

Інфляції, кризи

Наступний мінус – це вагома переплата, відсотки можуть становити ще одну вартість квартири (а нерідко переплата сягає і 130%). Тому варто порівняти кредитні ставки різних банків і вибрати найвигідніші умови.

Слово

Ще одна незручність – упродовж років кредитування ви не зможете ні обміняти, ні продати, ні перепланувати житло без згоди банку.

Слово

І останнє, та не менш важливе. Хистка економіка не посилює впевненості в майбутньому. Інфляції, кризи… Як передбачити, що буде через 10-20 років, якщо сюрпризи можуть нагрянути й завтра?

І що ж робити, якщо грошей на купівлю квартири не вистачає, а іпотека – це десятки років стресу? Є варіант, підгледіла в соцмережах. За крадіжку мільйонів відсидіти треба років 7. То як, вирішено?)

Афіша івентів

Афiша Iвентiв

Дякую!

Ми з вами зв'яжемося у найближчий час!