Нотатки київської мандрівниці. Готель Staro.

Нотатки київської мандрівниці. Готель Staro.
Share on Facebook

Текст, фото: Оля Сосюра

ПІСЛЯ ПОДОРОЖЕЙ МИ ПОВЕРТАЄМОСЬ ІНАКШИМИ, ОНОВЛЕНИМИ. ВІДЧУВАЄМО НАТХНЕННЯ НА ТЕ, ЩО ТАК ДАВНО ХОТІЛИ ЗДІЙСНИТИ. ОТРИМУЄМО СПОВНА ЕНЕРГІЇ ТА СИЛ. ЧИ СЕКРЕТ, ЩО ПОДОРОЖУВАТИ МОЖНА НЕ ЛИШЕ ЗА МЕЖІ СВОГО МІСТА ЧИ КРАЇНИ? НЕЩОДАВНО, Я ВИРІШИЛА ПРОЕКСПЕРИМЕНТУВАТИ Й КИНУЛА СОБІ ВИКЛИК: ВІДЧУТИ СЕБЕ В РОЛІ СПРАВЖНЬОГО КИЇВСЬКОГО ТУРИСТА. А ЧИ ПРАВДА, ЩО ВИНИКНУТЬ ТАКІ Ж ВІДЧУТТЯ, ЯК У ВОЯЖЕРА? ТОЖ, ПРОКЛАДАЄМО МАРШРУТ І РОЗПОЧИНАЄМО НОВУ РУБРИКУ – “НОТАТКИ КИЇВСЬКОЇ МАНДРІВНИЦІ”. АВАНТЮРА ПОЧАЛАСЯ! 

Нотатки київської мандрівниці. Готель Staro.

Мені завжди цікаво, як виглядають номери чи не кожного готелю. Адже це як фортеця, оборона якої милостива лише до туристів (за поширеною думкою). А от і ні. Ніщо не завадить киянину заночувати у місцевому готелі. Навіщо? Та хоча б задля нових вражень та емоцій!

Нотатки київської мандрівниці. Готель Staro.

Прихопивши з дому необхідні речі, я попрямувала у бік Подолу. Його архітектура та атмосфера свідчать на користь мого вибору. Тут хочеться надихатися текстурами та довго-довго блукати, наче вперше, подумки вигадуючи історії, що приховує кожне маленьке віконце старезних будинків. Вдосталь находившись, я натрапила на готель “Staro”, що на Костянтинівській, 34-б, тут і вирішила зупинитися.

Нотатки київської мандрівниці. Готель Staro.

Я знайшла музеї та цікаві місця поблизу готелю та прорахувала час на проходження маршруту. Невеличка шпаргалка:

 1. Кінотеатр “Жовтень”, вулиця Костянтинівська, 26 – 3 хв.
 2. Будинок Петра І,  вулиця Костянтинівська, 6/8 – 11 хв.
 3. Аптека-музей на Подолі, вулиця Притисько-Микільська, 7 – 14 хв.
 4. Музей Гетьманства, вулиця Спаська, 16Б – 14 хв.
 5. Музей сучасного мистецтва України, вул. Глибочицька, 17 – 12 хв.
 6. Національний музей історії України, вулиця Володимирська, 2 – 27 хв.
 7. Національний музей “Чорнобиль”, провулок Хорива, 1 – 14 хв.

Це один із варіантів, як ви можете провести час, будучи київським туристом. Якщо ж вам до душі гастрономічна культура – гайда пізнавати смаки закладів/барів міста, а якщо з вашої валізи виглядає книжка, то в номері на вас чекає білий халат, просторе ліжко та чашка кави/чаю.

Нотатки київської мандрівниці. Готель Staro.

Зізнаюся, проходивши весь день вуличками міста, найперше, що хотілось – відпочити. І в моїй імпровізованій валізі дійсно була книжка. Тож, Костянтинівська, 34-б, 6 поверх, номер 63. Заходжу, знімаю верхній одяг і хутчіш розглядати деталі!

Нотатки київської мандрівниці. Готель Staro.

Про готель:

 1. Розташування: вулиця Костянтинівська, 34-б
 2. Відстань до аеропорту Бориспіль: 35-40 хв.
 3. Відстань до аеропорту Жуляни: 25-30 хв.
 4. Відстань до Центрального ЖД вокзалу: 15-20 хв.
 5. Кількість зірок: ****
 6. Кількість номерів: 35
 7. Ціна номера: від 94 євро.
 8. Із 2012 року до послуг гостей 35 номерів, вишуканий ресторан української та європейської кухні, бездоганний сервіс.

Невдовзі замовляю в номер салат та основну страву. Відчуття того, що я в Києві стираються, коли вдягаю білий халат. Обожнюю білі халати в готелях. Це справжній атрибут справжнього мандрівника.

Нотатки київської мандрівниці. Готель Staro.

Виходжу на балкон з чашкою кави. Поза готелем й далі поспішає місто: незнайомку пропускає блискуче червоне авто, вона біжить через дорогу, притримуючи рукою капелюха, в обличчя їй повіває вітерець, сповнений співом птахів й звучанням церковної дзвіниці… Чому раніше я цього не помічала? Відчуваю особливий затишок і спокій. Чи можна це назвати щастям? ТАК!

Нотатки київської мандрівниці. Готель Staro.

Поважне дзеркало в ванній кімнаті докучало привабливим: “Поглянь у мене! Ти сьогодні вдома”. І я навіть не пручалась. Мені все здавалось красивим. Я не квапилася, смакувала моменти і насолоджувалась кожною деталлю своєї кімнати…

Нотатки київської мандрівниці. Готель Staro.

Готель піймав мене на нотці сентиментальності! Ще б пак, його стіни приховують одну з найромантичніших історій. Цікаво?

Нотатки київської мандрівниці. Готель Staro.

Альфонс Муха надихнув власника на створення закладу на його пам’ять, де люди мали б можливість бути ближче один до одного, насолоджуватися гармонією, стилем та естетикою. Таємниця цього місця тісно пов’язана з біографією Мухи та його зв’язком з пані Оленою Дармостуковою, що мешкала в будинку на території нинішнього готелю на Старому Подолі. Геніальний художник кохав київську красуню Олену, відколи зустрів її на ярмарку в Парижі. Усі роботи митця вирізняються неповторним стилем. Зазвичай, центром композиції є дівчина в легких одежах, із розкішною короною довгого волосся, окутана морем із квітів – іноді млосно-принадлива, іноді загадкова та граційна, чи й неприступно-фатальна, але завжди чарівлива та небесної краси. Видається, що в своєму одухотворенні представниця прекрасної статі, породжена кистю художника, парує понад хмарами, а про існування людських проблем і метушні навіть не здогадується. Саме такою автор пам’ятав кохану Олену, на неї схожі всі жінки, зображені на його полотнах. Біографом художника був його син, історію кохання Мухи він намагався втаємничити, щоб не зганьбити ім’я та шлюб Альфонса з дружиною Марушкою.

Та нині є неабияка можливість доторкнутися до загадкової історії кохання, підсиленої атмосферою вічно молодого та романтичного стилю Арт Нуво.

Нотатки київської мандрівниці. Готель Staro.

Наступного ранку хотілося бігти на потяг чи літак. Прониклася. Але за кілька хвилин прийшло осягнення того, що я в Києві. Знову ступивши на балкон з чашкою запашної кави, зауважила подумки: бути авантюристом і діяти за новими сценаріями – це захоплююче! Такі моменти дозволяють пізнавати себе і насолоджуватись тим, що довкола, так близько.

Насолоджуйтесь деталями, пізнавайте смаки та будьте авантюристами.

DSC_9723Нотатки київської мандрівниці. Готель Staro. DSC_8939 DSC_8921 DSC_9522 DSC_8962 DSC_9525 DSC_9614 DSC_9634 DSC_9687 DSC_9739

DSC_9728 DSC_9212DSC_9191  DSC_9064DSC_9773

Афіша івентів

Афiша Iвентiв

Дякую!

Ми з вами зв'яжемося у найближчий час!