Обережно, секс!

Share on Facebook

Автор: Світлана Кравченко

ЩЕ В СТУДЕНТСЬКІ РОКИ ВИКЛАДАЧКА НА ПОЧАТКУ ПАРИ РОЗПОВІЛА ІСТОРІЮ. ЇЇ МАЛОЛІТНІЙ СИН, ПОБАЧИВШИ НА ОСТАННІЙ СТОРІНЦІ ГАЗЕТИ ОГОЛЕНИЙ БЮСТ ЯКОЇСЬ МОЛОДИЦІ, СКРИКНУВ: «МААААМО, А ТЬОТІ НЕ ХОЛОДНО?» І ВПАВ У ДИКУ ІСТЕРИКУ. МАМА З ГОРЕМ-ПОПОЛАМ ПОЯСНИЛА МАЛОМУ, ЩО ТЬОТІ ЯКРАЗ ТАКИ ДОБРЕ, А НАМ ПОСТАВИЛА ТЕРМІНОВЕ ЗАВДАННЯ – ДОСЛІДИТИ ЧАСТКУ СЕКС-КОНТЕНТУ В СУЧАСНІЙ ПЕРІОДИЦІ.

1

Пробігли роки, на заміну газеті з голими тьотями прийшли нові журнали, сексу побільшало, от тільки його вже, здається, ніхто не лякається.

І ось нещодавно, коли я спинилася біля кіоску придбати свіжий випуск улюбленого видання, мій хлопець з відвертою відразою глянув на «напівголу» обкладинку і сказав, як все це набридло, «інтимне має залишатися інтимним» (цитую, їй-богу). І тут мені, як обухом по голові…

6

Невже чоловіки втомилися від усюдисущого сексу? Невже його доступність поступово перейшла в інфляцію?

Сексу й справді більше ніж вдосталь. Кожен другий жіночий журнал має відповідну рубрику, де один поперед одного редактори діляться секретами зваблення, завоювання, а тоді й утримання «того єдиного». Розписано все у подробицях: що, як, скільки разів, з якого боку. Повноцінні гіди виходять. А це ще я про спеціальні тренінги й практики мовчу, їх теж вистачає. І жінки, начитавшись і наслухавшись, намагаються гнатися за тими стандартами, виконувати пункт за пунктом, аби ж таки відповідати критеріям. Із часом більшість із них втомлюються і приходять до психологів із одним питанням:

«А чого я мушу? Не хочу я ніякого сексуального життя».

8

Із чоловіками, за словами фахівців, відбуваються схожі речі. Передивившись порнофільмів і начитавшись різних публікацій, вони починають комплексувати, адже далеко не завжди їм доводиться відповідати заданому образу «альфа-самця». Проблема полягає ще й в тому, що усі ці «гіди» рідко мають щось спільне з експертною думкою. Часто це всього лише політ фантазії рядового журналіста, помножений на кілька його вдалих (а чи не дуже) любовних пригод.

4

Будьмо відвертими, сексом «зловживають» не тільки в жіночих журналах. Його вдосталь і в телевізорі, і в книжках, і на рекламних банерах, і в анекдотах. Здається, вдосталь настільки, що згодом він зовсім зникне із ліжок.

3

Звісно, треба бути обережним із поняттями «секс» та «еротика» чи «секс» та «інтимність». Еротика, погодьтеся, і фільм прикрасить, і книжку зробить цікавішою (принаймні має всі шанси). Інтимність же за своєю суттю не завжди означає секс. Часто це – особливе внутрішнє, яке не прагне стати зовнішнім, публічним, оскільки віднаходить свої цінності та смисли в самому собі.

7

Інтимна лірика Шекспіра, Петрарки, Костенко, безумовно, перетинається з темою сексу, але вона прекрасна тим, що говорить про це не прямо, а через напівслова, напівпогляди.

Еротика – це завжди натяк. Це завжди залишене місце для фантазії. І в цьому її прекрасність і вічність.

СЕКС – ЦЕ ОБМІН ЕНЕРГЕТИКОЮ, ЦЕ МАГНЕТИЗМ, ЦЕ ПОЧАТОК УСІХ ПОЧАТКІВ. ВІД НЬОГО НЕ ТРЕБА ВТІКАТИ, А ТИМ БІЛЬШЕ – ТАБУЮВАТИ ЙОГО. ЛЮДСТВО ЦЕ ВЖЕ ВСЕ ПРОХОДИЛО, ОСОБЛИВО В ЧАСИ ТОТАЛІТАРИЗМУ. У РЕЗУЛЬТАТІ  ВИБУХНУЛА СЕКСУАЛЬНА РЕВОЛЮЦІЯ, СТАЛО МОДНИМ ГОВОРИТИ ПРО ЦЕ ВГОЛОС, СОРОМЯЗЛИВІСТЬ ВІДІЙШЛА НА ДРУГИЙ ПЛАН. ОДНАК МИНУВ І ЦЕЙ ЕТАП (АБО ЩЕ ДОЖИВАЄ ОСТАННІ СВОЇ ДНІ). СВІТ НАРЕШТІ ЗРОЗУМІВ, ЩО СЕКС – ЦЕ НЕ ГРІХ І НЕ ГАНЬБА, А НОРМАЛЬНИЙ ПРОЦЕС, ВАЖЛИВА СКЛАДОВА ПОВНОЦІННОГО ЖИТТЯ. 

А якщо зрозуміли, то чи варто й далі трубити про нього з усіх усюд, виставляти з вікон свої простирадла, кидати один одному виклики і гнатися за стандартами? Хіба є стандарти в любові? Жодних. То чому вони мають бути в сексі?

2

Я зовсім не проти красивих жіночих тіл у журналах, не проти романтичних сцен у кіно, але не варто робити секс основним продуктом. Нехай більше все ж таки буде в нашому публічному житті еротики. Аби дозволити інтимному залишатися інтимним.

Афіша івентів

Афiша Iвентiв

Дякую!

Ми з вами зв'яжемося у найближчий час!