Face/look/book: Маскулінність на обід

Share on Facebook

Автор тексту: Міра Бахтиєва

Фотограф: Крістіна Клочай

Модель: Олена Поляничко

Локація: Black Market Restaurant 

ДЕ У КИЄВІ ШУКАТИ АТМОСФЕРУ НЬЮ-ЙОРКА В ОБІДНЮ ПЕРЕРВУ, АБО Ж У ВЕЧІР ПОБАЧЕННЯ? ЗА ТАКИХ ПОБАЖАНЬ МИ ОБИРАЄМО РЕСТОРАН СУЧАСНОЇ АВТОРСЬКОЇ КУХНІ – BLACK MARKET. ВИШУКАНИЙ ІНТЕР’ЄР ЗАКЛАДУ, А САМЕ ПРОСТОРА, НАПОВНЕНА СВІТЛОМ І ЖИВОЮ ЗЕЛЕННЮ ОРАНЖЕРЕЯ, НАДИХНУЛА НАС НА СТВОРЕННЯ ОСОБЛИВОГО FACE/LOOK/BOOK. НАЙПЕРШЕ, УСІ ВИДАННЯ ПІДБІРКИ – НА ЧОЛОВІЧИЙ СМАК. А КРАСУНЯ-ГЕРОЇНЯ ВБРАЛА БРЮЧНИЙ КОСТЮМ, ЩО ДОДАЛО ТЕНДІТНОМУ СТАНУ ДОРЕЧНИЙ НАТЯК НА МАСКУЛІННІСТЬ.

"Винна голова" Ромен Гарі

Ромен Гарі чи таки Еміль Ажар? Автору книги французькою дуже пасувало б Еміль, та кожне з цих імен є лише псевдонімами Романа Лейбовича Кацева – французького письменника єврейського походження. Народився автор "Винної голови" у 1914 р. у Вільнюсі (тоді – Російська імперія).

— Я дуже люблю солоні огірки по-російськи, без оцту, і житній хліб з кмином… Роздобути в Москві пляшку справжнього бордо, напевно, значно легше, ніж розжитися в Парижі російськими солоними огірками, але мені доводиться робити це регулярно, – розповідав про свої звички Ромен Гарі.

Про Ромена Гарі згадують, як про елегантного денді, літературну знаменитість і містифікатора. Він єдиний письменник, який став лауреатом Гонкурівської премії двічі (згідно з уставом премії, її можна присудити авторові лише раз за життя). Найпрестижнішу французьку літературну нагороду Гарі отримав уперше в 1956 р, а вдруге – у 1975, під псевдонімом Еміль Ажар. Про те, що Ромен і Еміль – одна й та ж особа, з’ясувалося вже опісля присудження премії. Невідомого молодого письменника Ажара містифікатор видавав за свого племінника.

«Авантюрист Кон со своей возлюбленной, сладострасной Меевой, наслаждается жизнью на Таити, зарабатывая мошенничествами…» – читаємо, щойно розгорнувши роман "Винна голова".

Роман, зокрема, наповнений своєрідним гумором, деякі рецензенти відзначають, що твір є політичним памфлетом. Ромен Гарі показує у цій роботі неабиякі знання історії та географії. Безумовно, ця книжка буде гарним подарунком для чоловіка.

До того ж, це чудовий варіант чтива для розвантаження від буденних і ділових справ. Словом, варто взяти цей роман у відпустку.

Та якщо ваш обранець  все ж заповнить третину валізи всілякими книгами-для-бізнесу, завантажте на його гаджет аудіо-версію «Винної голови» й увімкніть уже в літаку. You are welcome!

Зібрання творів Джека Лондона

Лондон народився в Сан-Франциско. Тобто, Джек Лондон народився в Каліфорнії. Цікаво, як для автора, одна з magnum opus якого, знана книжка «Біле Ікло». Та його біографія проливає світло на безліч запитань пов’язаних із творчістю.

Джек змалку самостійно заробляв. Школярем продавав газети. Згодом був «піратом на устриць», виловлювати їх у бухті Сан-Франциско було незаконно. Уже тоді, у віці 14 років, майбутній всесвітньовідомий письменник мав проблеми зі вживанням алкоголю, йому навіть передбачали смерть у юному віці.

Тему алкоголю Джек Лондон підіймає в автобіографічній повісті «Джон – ячмінне зерно». На момент написання книжки автору вже виповнилося 37 років, вочевидь, проблема з випивкою супроводжувала Лондона впродовж життя. У повісті він ділиться своїм досвідом вживання алкоголю: від 5-річного віку до моменту становлення його як успішного й заможного письменника.

А ви знали, що трилер «Піджак» (The Jacket, 2005), спродюсований Джорджем Клуні, з Едріеном Броуді й Кірою Найтлі в головних ролях, заснований на романі Джека Лондона «Гамівна сорочка»? До речі, цей твір має ще кілька назв: «Міжзоряний блукач», «Зоряні поневіряння», «Тисяча життів». Героя роману, науковця і професора агрономії, через вісім років перебування у в’язниці засуджують до страти через повішання, за вбивство колеги під час побутової сварки. Перед смертю професор Стендінг розповідає про тюремні тортури, найстрашнішою з яких є гамівна сорочка. Знерухомлену людину залишають у цілковитій пітьмі на кілька діб, а то й тижнів.

У біографії письменнника теж була тюремна історія. У 18-річному віці його арештували за бродяжництво. У в’язниці Буффало Лондон провів місяць.

Наступний твір зі збірки «Червона чума», написаний на початку 20-го століття, однак у ньому йдеться про… Увага! 2073 рік! Не чекали такого від Джека Лондона?

Книжка розповідає, що у 2013 році спалахнула невідома хвороба, котра вкрай швидко скоротила чисельність населення Землі, а ліки він неї так і не винайшли.

Оповідь ведеться від імені автора та старого, головного героя подій. Джеймсу Сміту було 27 років, коли світ спіткала «червона чума», тоді він був професором англійської літератури. Місце подій – колишнє Сан-Франциско.

Нині ж, за сюжетом книжки, а тобто у 2073 році, на нашій планеті залишилося лише близько 400 людей. Вони ведуть первісний спосіб життя, одягаються в шкури тварин, полюють. Люди зовсім втратили навики читання, а мова стала надто скудною. Та старий певен, що з часом люди відновлять популяцію та цивілізацію, котра, втім, знову буде знищена.

Запропонуйте цю збірку своєму татові, коли він додивиться черговий сезон свого улюбленого серіалу. Романи Джека Лондона до смаку тим, хто розуміється на літературі для чоловіків. До того ж, це достойна альтернатива трилерам і фантастичним стрічкам.

"Pop Art" Tilman Osterwаld

"Everything is beautiful", – raved Andy Warhol, in raptures at the glamour of modern life, consumer society, and the world of the media and it’s stars  

Цю прокламацію вважають максимою покоління «поп». Адже був (а дехто з «китів» є і досі) не тільки Енді, про що й відає Остервальд у яскравій книзі чи радше альбомі "Pop Art", провідного німецького видання Taschen.

Джаспер Джонс, Рой Ліхтенштейн, Клаес Ольденберг, Роберт Раушенберг, Джеймс Розенквіст, Том Вессельмана і Річард Хемілтон, – поп-художники 60-х, які неабияк вплинули на історію й трансформацію мистецтва. Згадаємо: «Красиве – усе». І це дуже влучно звучить на фоні актуальних дискусій, на тему: «Дурного смаку – не існує».

На 998 сторінках Остервальд досліджує стилі, тематику й джерела поп-арту по всьому світу.

За цим виданням можна відправитися з бойфрендом і в подорож. Адже навряд чи ви натрапите на цей альбом в книгарні за рогом. Утім, спробувати варто!

XXL UA

Вишенька на тортові – журнал із чоловічим характером, як стверджують його створювачі. XXL, червень-липень 2017. У цьому глянці можна зустріти новини моди й авто-світу, статті про секс і, звісно, фото оголених дівчат. На обкладинці цього номеру – міс Україна Богдана Назарова. У журналі, зокрема, можна натрапити на кінорежисера Террі Гілліама й зірку Instagram Джанлуку Ваккі.

Прийдіть на побачення у сліпу з цим журналом у руці. Можете не попереджати про його назву – вас помітять!

 

 

 

Афіша івентів

Афiша Iвентiв

Дякую!

Ми з вами зв'яжемося у найближчий час!