Космос під кригою

Share on Facebook

СЕРЕДНЬОРІЧНА ТЕМПЕРАТУРА ПОВІТРЯ БЛИЗЬКО -56°С, ІНТЕНСИВНА СОНЯЧНА РАДІАЦІЯ, ПІД НОГАМИ – ТОВЩА ЛЬОДУ ПОНАД 4 КМ, ПОСТІЙНИЙ УРАГАННИЙ ВІТЕР І ЖОДНИХ ОЗНАК ЖИТТЯ – ЦЕ НЕ ПЛУТОН ЧИ ЮПІТЕР, ЦЕ ВСЕ БУКВАЛЬНО ПІД НОСОМ – В АНТАРКТИДІ.

Познайомитися з шостим континентом Землі, не покидаючи Києва, можна буде 14 листопада о 19:00. У Медіатеці Французького інституту в Україні (вул. Гончара, 84) МОН спільно з Посольством Франції в Україні та Французьким культурним центром влаштовують вечір короткометражного кіно про Антарктику. Після перегляду присутні зможуть поспілкуватися з українськими та французькими учасниками антарктичних експедицій та авторами фільмів.

1*HR0rqdUiXuJ-Q3rwpiOycQ

Факти про Антарктиду:

 — Антарктида — найвищий континент Землі, середня висота його поверхні над рівнем моря – понад 2000 м, а в центрі досягає 4000 м. Але це з льодом. А сам материк на третину розташований нижче рівня світового океану – по суті, затоплений. Є вчені, які вважають Антарктиду зниклою Атлантидою .

 — Дослідження підлідного рельєфу, проведені НАСА, виявили в Антарктиді кратер від астероїда. Діаметр воронки становить 482 км – це як від Києва до Одеси. Кратер утворився в результаті падіння на Землю астероїда діаметром біля 48 км близько 250 млн. років тому. Цей кратер – найбільшийм на Землі.

 — Крига завтовшки до 4776 м вкриває 99,5% материка. А під нею (уявіть собі!) течуть бурхливі річки, є незамерзаючі озера, діють вулкани.

 — Тут було зареєстровано найнижчу температуру повітря на Землі за всі роки метеорологічних спостережень: 89,2 градуси Цельсія нижче нуля. Антарктида взагалі робить Південну півкулю холоднішою за Північну.

 — Зараз тут розташовані кілька десятків наукових станцій, на живе від 5000 людей влітку і до 1000 – взимку. А в 1978 році на аргентинській станції Есперанса народилася перша людина Антарктиди — Еміліо Маркос Палма.

 — Материку присвоєно інтернет-домен верхнього рівня .aq і телефонний код +672.

 — Відповідно до конвенції про Антарктику, яка набрала чинності 23 червня 1961 року, Антарктида не належить жодній державі. Дозволена тільки наукова діяльність. Але цілий ряд країн мають територіальні претензії на ці землі.

Текст: Катерина Обертас
Фото: Інтернет джерела

Афіша івентів

Афiша Iвентiв

Дякую!

Ми з вами зв'яжемося у найближчий час!