Винний новий рік. Beaujolais nouveau

Share on Facebook

ЯКЩО В П’ЯТНИЦУ ЗРАНКУ ВАС ЗУСТРІЛО ПОХМІЛЛЯ, ТО ЦЕ ОЗНАЧАЄ ТІЛЬКИ ОДНЕ – ВЧОРА ВИ СВЯТКУВАЛИ ДЕНЬ МОЛОДОГО ФРАНЦУЗЬКОГО ВИНА.

GH_STILL_LIFE_13_7

Звідки взялось Beaujolais nouveau?

Молоде вино виробляється з винограду сорту гаме в історичній області Франції — Бургундії. Воно відрізняється від інших вин тим, що надходить у продаж відразу після закінчення процесу ферментації (через шість тижнів після збору врожаю). Божоле нуво не є колекційним вином, його не можна довго зберігати! Вже до першого березня наступного врожайного року, вино втрачає свої властивості.

Тож, вчора в усьомі світі святкували винний новий рік! Щороку, в третій четвер листопада в Парижі (та інших містах Франції та і світу) відкорковується незліченна кількість пляшок і з натхненням випивається. Це свято ще називають маркетинговим, бо самі французи давно перестали сприймати його серйозно. 

GH_STILL_LIFE_14_7

Лоза винограду сорту Гаме занадто добре росте і демонструє високі результати по збору врожаю. Селяни та монахи робили з Гаме прості вина "такі собі" за смаком. А ось знаті, яка вже у XIII столітті поціновувала примхливий Піно нуар, було не дуже до вподоби, коли до їх видатних тонких вин, недолугі винороби домішували щедрий та простий фруктовий сорт Гаме…

Ситуація ускладнилася епідемією чуми, у середині XIV хвороба рік за роком косила жителів Бургундії, тому доглядати за виноградниками цінного Піно нуару просто не було кому, а Гаме й сам ріс непогано… Треба було щось робити, тому керівництву довелось приймати різке та непопулярне рішення. Так, король Філіп II Сміливий у 1395 році просто заборонив вирощувати виноград сорту Гаме «très mauvaiz et très-desloyaul plant, nommez Gaamez, du quell mauvaiz plant vient tres-grant habondance de vins» («Дуже погану і підступну лозу під назвою Гаме, що дає дуже водянисті вина»), та наказав винищити лози. Замість нього він вказав на необхідність вирощування винограду сорту Піно нуар. Взагалі це був перший у світі вердикт, що встановлював вимоги щодо якості продукту та піклувався про думку споживача.

GH_STILL_LIFE_12_7

Але звісно, не всі лози було винищено. У наступних століттях сорт Гаме поступово зосередився в регіоні Божоле, що формально є частиною Бургундії! Але жителі Бургундії намагаються уникнути таких асоціацій, бо тут же кращі в світі Піно Нуари та Шардоне! Вони коштовні та їх мало, їх вивчають, їх намагаються поліпшити, а у що є у Божолє?

Листопад взагалі не дуже щедрий на веселі свята, тож, якщо рецептори потребують яскравих фруктових нот, а душа – відчайдушного свята, то Божоле нуво стане доброю та влучною нагодою провести веселий вечір із друзями.

Тож, купуючи в магазині пляшку з написом Beaujolais nouveau, пам’ятайте: споживайте вино із їжею, пийте багато води та про всяк випадок не ховайте далеко аспірин.  

Фото: Інтернет джерела

Афіша івентів

Афiша Iвентiв

Дякую!

Ми з вами зв'яжемося у найближчий час!