Серцебиття готелю “Либідь”

Share on Facebook

КОМАНДА B4.TEAM ПРОДОВЖУЄ СТИРАТИ ГРАНІ МІЖ БЕТОНОМ І НАТХНЕННЯМ: АРХІТЕКТОР МИКОЛА НОВАК РОЗПОВІДАЄ ПРО КИЇВСЬКИЙ ГОТЕЛЬ “ЛИБІДЬ” НА ПЛОЩІ ПЕРЕМОГИ. ВІН ПОБАЧИВ БУДІВЛЮ ШИРОКО РОЗПЛЮЩЕНИМИ ОЧИМА І ТОНКО ВІДЧУВ ЇЇ ДУХ. ЩОТИЖНЯ ДИЗАЙНЕРИ Й АРХІТЕКТОРИ З B4.TEAM ДІЛЯТЬСЯ ЗІ “СЛОВОМ” СВОЇМ НЕСТАНДАРТНИМ ПОГЛЯДОМ НА МІСТА, РЕЧІ, ПОДІЇ, СПОРУДИ — ВІДЧУВАЮТЬ ЇХ НА СЛУХ, НЮХ, ВИГЛЯД І, МАБУТЬ, РИТМ СЕРЦЯ.

1

Що послухати:

https://soundcloud.com/polina-arkhipova/trud-proshchalnye-slova-lipelis-edit-radio-rip

https://soundcloud.com/notmoveton/zima

https://soundcloud.com/moscoworiginalsoundtrack/start

Серцебиття готелю “Либідь”

Чим пахне:

Після дощу запах мокрого асфальту на площі Перемоги особливо гостро відчутний, напевне тому, що його тут дуже-дуже багато.

Архітектурна думка сімдесятих років особливо сильно вплинула на сучасний вигляд Києва, по-перше, через будівельний бум тих років. Тоді в Радянському союзі, як і в усьому світі, панував Інтернаціональний стиль. Його назва з’явилась не просто так. Споруди збудовані за його принципами і справді не сильно відрізнялись одна від одної. Раціональне використання площі, майже повна відмова від декору, застосування скла та залізобетону спричинило появу цілого ряду будинків-близнюків по всьому світу.

Серцебиття готелю “Либідь”

Попри загальні тенденції, в період панування модернізму в Києві з’являються справжні шедеври архітектури цього стилю, які мають свій неповторний образ. Найбільш упізнавані із них — це твори архітекторів Юрія Флоріана, Ігоря Іванова, Віктора Єлізарова, Авраама Мілетського та багатьох інших.

Серцебиття готелю “Либідь”

Однією з іконічних і найвідоміших споруд є готель “Либідь” на площі Перемоги, збудований у 1970 році. Головним архітектором проекту виступила Наталія Чмутіна. Готель “Інтурист” або “Либідь” для мене — унікальний. Це просторова будівля, яка зі всіх сторін відкривається спостерігачеві по-новому: скляний фасад працює як велике дзеркало і є справжнім витвором мистецтва — такий ефект виникає через орієнтацію будівлі та конфігурацію вулиць навколо. Сусідні будівлі не загороджують ті ділянки неба, які ми бачимо у відображеннях — чудовий приклад, коли можна стерти грань між архітектурою та скульптурою.

Серцебиття готелю “Либідь”

На глядача найкраще, звісно, працює західний фасад: останнє сонячне проміння, віддзеркалюючись від вікон будинку, падає прямо тобі під ноги. У світлі, яке відбивається, прямо кажучи, купається уся площа! Насправді, це надзвичайне видовище, коли після рясного дощу темний асфальт вкривається білосніжним сяйвом, а над землею височіє призма зі скла і бетону, що світиться як друге сонце на фоні темно-сірого неба, яке ще не отямилося після зливи.

Готель був збудований для прийому іноземних гостей столиці, тобто пересічні жителі насолоджуватись прекрасним видом із його вікна не могли. Як не дивно, але і в цьому є великий плюс: будівля була зроблена з якісних матеріалів, тому досі прекрасно функціонує і майже не змінилася з часу зведення, чого не скажеш про інші споруди тих років. Також можна помітити, що фасад постійно підтримують в належному стані.

3

У мене завжди виникає щира усмішка коли бачу тут робітників.

Весь ансамбль площі Перемоги, яка до кінця ХІХ століття називалась Галицькою, цікавий сам по собі. Готель не може існувати без того унікального середовища, що утворилось внаслідок розвитку міста і діяльності його жителів.

Серцебиття готелю “Либідь”

Тут ми бачимо могутній обеліск Місту-герою Києву, залишки сталінського ампіру, де кожного дня хлопці ганяють на скейтах, неначе на вулицях Барселони. Поруч з готелем знаходиться універмаг “Україна”, схожий на великий корабель, який вже багато років стоїть зі спущеними парусами. З іншого боку здіймається київський “Монстр”. Його постмодернова гротескна форма є логічним продовженням архітектурної думки 90-х років.

Серцебиття готелю “Либідь”

Філософія цього періоду є діаметрально протилежною течії модернізму 70-х років. Той факт що ці речі знаходяться по різні сторони дороги ще більш явно підкреслює їхнє протистояння. Це двадцяти поверхова будівля ломаної форми, фасад якої ще більше спотворюється у вітражах Либіді. Не знаю чи був такий ефект запланований, проте так чи інакше вийшло доволі іронічно.

Серцебиття готелю “Либідь”

Текст: В4.Team
Фото: Аким Карпач

 

Афіша івентів

Афiша Iвентiв

Дякую!

Ми з вами зв'яжемося у найближчий час!