Куди запросити музу на побачення

Share on Facebook

ЩОТИЖНЯ КОМАНДА АРХІТЕКТОРІВ ТА ДИЗАЙНЕРІВ B4.TEAM ДІЛИТЬСЯ ЗІ “СЛОВОМ” СВОЇМ НАТХНЕННЯМ. ВОНИ ЧЕРПАЮТЬ ЙОГО В МІСТАХ, РЕЧАХ, КАВ’ЯРНЯХ ЧИ МУЗИЦІ. ЦЬОГО РАЗУ ЕНЕРГІЮ ТВОРЧОСТІ СПІЙМАЛИ В ЕЛЕГАНТНІЙ КОНДИТЕРСЬКІЙ “КАЛИНА”: АННА СМАКУВАЛА СТИЛЬ, НАСОЛОДЖУВАЛАСЯ МУЗИКОЮ, ВДИХАЛА АТМОСФЕРУ.

1

Що послухати:

Andy Williams – Winter Wonderland
Frank Sinatra – Let It Snow
Frank Sinatra – I love You Baby

Куди запросити музу на побачення

Моє знайомство з «Калиною» склалося близько року тому, десь біля Нового року. Це був гарний засніжений вечір. Мені порадили цей заклад, як кондитерську-пекарню, що має здивувати своїми десертами. Але чомусь забули сказали, що вона відрізняється від інших.

Куди запросити музу на побачення

«Калина» розташована в історичному серці Києва – в самому центрі Печерська. Як потім виявилося, це фамільний кондитерський дім, що був відкритий у 1995, і вже більше 20 років створює свої шедеври.

Коли я туди йшла, то нічого особливого не уявляла. Чекала побачити звичайну кав’ярню, де на полицях лежать круасани, кекси або тістечка. Але виявилося, що слово «кондитерська» – надто безлике, як для такої місцини.

Чим пахне:

Ззовні – це велика довга вітрина, чотири високі вікна та, як і притаманно таким закладам,  торти-гіганти на підвіконні.  Усередині ж «Калина» зустрічає блискучими скляними шафами та полицями, мармур з підлоги перетікає у стійку з багатим асортиментом ласощів. У повітрі стоїть запах солодкої ванілі, терпкої кави та трохи віддає присмаком горіха. Вигляд кожного тістечка спонукає тебе взяти його. Вже цього достатньо, аби застрягти там на довго.

Куди запросити музу на побачення

Що милує око:

Коли йдеш далі, у другу залу, то за цим мармуром сподіваєшся побачити сувору класику, або, наприклад, сталінський ампір. Але тебе зустрічає модерн. Один із найдорожчих та найскладніших стилів: із елегантними м’якими диванами бордових відтінків, оксамитовими подушками та мармуровими стільницями. Там багато дзеркал і дерева в обробці. Якби не знала, що заклад називається «Калина», то чекала би якоїсь значно вигадливішої назви. 

В інтер’єрі цього приміщення багато акцентних  матеріалів, що чіпляють око. Той самий оксамит на диванах та подушках добре виглядає у дозованих порціях в стриманих і скромних інтер'єрах. Він диктує свої правила – мінімалізм, простоту і елегантність у всьому, що стосується стилів ампір, пізнього бароко, неокласицизму. Але в цій залі оксамит грає головну роль, і скажу вам – цілком заслужено.

Куди запросити музу на побачення

Стіни зали оздоблені деревом. Дизайнери створили дерев’яну «хвилю», яка тече по всьому периметру приміщення. У ній є глибокі дзеркальні ніші для декору та освітлення, яке можна приглушити для більш романтичної атмосфери. Дерево як ніщо інше підходить для різноманітних пластичних форм. Для нього в кондитерській передбачувано обрали шоколадний колір – дуже теплий та приємний.

Третя зала цілком відрізняється від попередньої. Вона ховається за важкими портьєрами та дещо нагадує велику вітальню – класичні меблі, затишні столики з живими квітами, довгі скатертини, підлога, яка схожа на грубе каміння. Посередині є декоративний камін. На ньому стоять високі свічки з червоними стрічками, великі вікна прикрашають щільні товсті штори. На підвіконні можна примоститись на м’яких подушках.

Куди запросити музу на побачення

Усе це засвідчує вишукану елегантність і буржуазний уклад життя господарів будинку. Класика в інтер'єрі не терпить нагромаджень, тому ця зала досить простора. Можливо, в дизайні цієї кімнати її застосовують, аби підкреслити усталені та міцні місцеві традиції. Посередині стелі звисає велика люстра з лампами-свічками. Є також і точкове освітлення. Тут важливо грамотно поєднувати красу і практичність. Дизайн зали наповнений невипадковими елементами, що створюють гармонійну цілісність і естетичність. 

Залишитися байдужим до «Калини» неможливо. До того ж у передноворічний час тут зі смаком прикрашають кожний куточок. На свята до звичайних запахів цього місця додається аромат хвої та кориці. «Калина» гріє своїми стінами та закладає Сінатру у вуха.

Куди запросити музу на побачення

Це дуже приємна й елегантна кондитерська. Місце для особливих зустрічей, для близьких людей, для себе. Якщо бажаєте поринути у витончений затишок, то завітайте сюди – і насолоджуйтеся.

Куди запросити музу на побачення

Текст: Анна Задорова
Фото: Аким Карпач

Афіша івентів

Афiша Iвентiв

Дякую!

Ми з вами зв'яжемося у найближчий час!