Нові нотки Різдва

Share on Facebook

РІЗДВЯНІ ТРАДИЦІЇ – ЦЕ ЗАВЖДИ ЗАТИШНО, ТЕПЛО, УМИРОТВОРЕНО Й… ОДНОМАНІТНО. ІЗ РОКУ В РІК – ОДНЕ І ТЕ Ж. КОЛИ ХОЧЕТЬСЯ УРІЗНОМАНІТНИТИ ЗВИЧНИЙ СЦЕНАРІЙ, ТО ГОЛОВНЕ НЕ ПЕРЕСТАРАТИСЯ І НЕ ВТРАТИТИ ВІДЧУТТЯ СВЯТА.

Processed with VSCO with a4 preset

Попри власні багаті різдвяні традиції, останніми роками українці радо освоюють святкові устої західних сусідів. Наприклад, готують до столу німецький штолен – кекс із курагою, в'яленою журавлиною та лимонними цукатами, який печуть за 2-4 тижні до Різдва, щоби встиг «визріти».

Вигляд

Видовжена форма та біла посипка штолена мають нагадувати немовля, загорнуте у пелюшки.

Рецепт

На початку 14 століття цей кекс вживали під час різдвяного посту, тому його готували з дріжджового тіста на воді та ріпаковій олії. Такий штолен не надто смакував вельможам. 

Шляхта просила папу римського дозволити використовувати вершкове масло. Відмовив. Лише у 1491 році Папа Інокентій VIII у своєму бреве, відомому як «масляне», дав згоду, але з умовою «покаяння» у виглядіфінансової підтримки будівництва Фрайберзьского собору.

Processed with VSCO with a4 preset

Пізніше придворні пекарі почали додавати у штолен горіхи, цукати, мак, сухофрукти.

Традиції

Найвідомішим є дрезденський штолен. Із 1500 року його почали щороку продавати на Штрицельмаркті — різдвяному ярмарку у Дрездені. А з 1648 року місцеві пекарі домоглися того, що на цьому ярмарку стали продавати виключно штолени, виготовлені у Дрездені.

Штолен – це не просто кекс – це смачна історія тривалістю щонайменше у сім століть. Маркетологи вловили благодатний ґрунт і відчутно розширили кордони цієї різдвяної традиції. Тепер справжній німецький штоленможна купити будь-де. Наприклад, київська кондитерська Latte пече його з родзинками, цукатами та горішками і просочує ромом – згідно зі старовинним рецептом.

ТекстКатерина Обертас
Фото: Крістіна Клочай
Штолен: кондитерська Latte (Київ, вул. Верхній Вал, 54)

Афіша івентів

Афiша Iвентiв

Дякую!

Ми з вами зв'яжемося у найближчий час!