Постсвяткова книжкова реанімація

Share on Facebook

РОЗМІРЕНІСТЬ І ЛАЙДАКУВАТІСТЬ ЗИМОВИХ СВЯТ ВЖЕ ПОЧИНАЄ ВТОМЛЮВАТИ? НАША ПОСТІЙНА РУБРИКА FACELOOKBOOK ЗІБРАЛА НА ПОЛИЦІ ЧОТИРИ КНИГИ, ЯКІ Б`ЮТЬ ТОКОМ. ВОНИ СТАВЛЯТЬ НАБАГАТО БІЛЬШЕ ПИТАНЬ, НІЖ ДАЮТЬ ВІДПОВІДЕЙ; ВОНИ СТИМУЛЮЮТЬ ДО ПОШУКУ І ОСМИСЛЕННЯ; ВОНИ ЗНІМАЮТЬ МАСКИ З ПОВСЯКДЕННОГО І ПОКАЗУЮТЬ СУТЬ.

Vladimir Nabokov. Lolita

Processed with VSCO with c4 preset

Це – роман-скандал, роман-ураган, роман-збочення. Це велика трагедія людства, покладена на плечі Гумберта і маленької Ло, її матері Шарлотти й усіх інших персонажів. Питання вибору шляху і пошуку сенсів і правди. Скільки нас в наших бажаннях? Скільки цих бажань в нас? Чи є у них межа? І чого ми насправді хочемо? Як одне бажання, одна людина, одне рішення може зламати все життя і багато доль. Книга, що викликає дисонанс, розколює свідомість. Той випадок, коли ВСІХ виправдуєш і засуджуєш одночасно. Це сильно і страшно.

Владімір Набоков писав про себе: «Я американський письменник, народжений в Росії, здобув освіту в Англії, де я вивчав французьку літературу перед тим, як на п'ятнадцять років переселитися до Німеччини …Моя голова розмовляє англійською, моє серце — російською, і моє вухо — французькою».

Роман «Лоліта» побачив світ 1955 року у США англійською мовою. Згодом сам Набоков зробив авторський переклад російською. Є припущення, що основою книги стали стосунки Чарлі Чапліна та його другої дружини – Літи Грей, якій на момент весілля було всього 16 років.

Murakami. Men without Women

Processed with VSCO with c4 preset
Сюжети цього збірника оповідань оповиті щільним туманом самотності – почуття, невід'ємно присутнього в творах Харукі. Кожна історія – про те, коли ж самотність охоплює чоловіка: до появи в його житті жінки, під час чи після? У книзі сконцентрувалися традиційні теми письменника: бар, джаз, пластинки, загадкові жінки, розрив відносин, і «муракамістика».

Перед вами 6 чоловіків, які розповідають свою історію "без жінок". У кожного позаду залишилася та сама жінка, як пагорб, за яким вже нічого не видно, або який вони так і не змогли перейти. Одні чоловіки більше вразливі, інші – менше, але всіх їх об'єднує самотність.

Krisi Smith. World Atlas of Tea

Processed with VSCO with c8 preset
У цьому виданні прекрасне все: і концепція, і зміст, і оформлення. Чай – чи не найпопулярніший напій у світі після води. Чорний, білий, зелений і ще по 50 відтінків кожного. Фотографії – якийсь нереальний портал на чайні плантації, чайні церемонії та східні базари з чайною керамікою Портал просто в серце.

Під палітуркою зібрані історії десятків сортів чаю: від грунтів, клімату і регіону, де їх вирощують до найнеймовірніших рецептів приготування досконалої чашки улюбленого напою. Як впливає на організм каркаде і як вибрати найкращий мате?

Чайні дослідники-мандрівники описують культуру вирощування та споживання чаю від Китаю, Тайвані, Японії, Індії, Шрі-Ланки до Непалу, В`єтнаму та Східної Африки.

Ian McEwan. Nutshell

Processed with VSCO with c4 preset
Ієн Мак’юен – британський автор, один із найбільш «голлівудських» письменників сучасності. Сім з його творів екранізовано. У послужному списку Мак`юена – Букерівська премія, Премія Сомерсета Моема, а також Єрусалимська премія за свободу особистості в соціумі. Біографія автора не менш яскрава, ніж сюжети його творів: викрадений син, втрачений і віднайдений брат, буремне особисте життя. Можливо, в цьому секрет його творів. А може й ні.

"Горіхова шкаралупа" — це класична казка про вбивство та змову від одного з майстрів світового рівня. Оповідь веде – не повірите – ембріон! Маленька людина, яка неволею стає свідком детективної історії. Усе настільки неймовірно, що від книги неможливо відірватися до останньої сторінки.

Processed with VSCO with c4 preset

Текст: Катерина Обертас
Фото: Крістіна Клочай
Модель: Айтен Новрузова
Книги: інтернет-магазин Bookling
Локація: кав`ярня Kultura споживання

Афіша івентів

Афiша Iвентiв

Дякую!

Ми з вами зв'яжемося у найближчий час!