Мандри. Інший погляд

Share on Facebook

А ВИ ЗНАЛИ, ЩО СЛОВО «МРІЯ» З’ЯВИЛОСЯ В УКРАЇНСЬКОМУ ЛЕКСИКОНІ  ТРОШКИ БІЛЬШЕ СТА РОКІВ ТОМУ? УПЕРШЕ ЙОГО ВЖИВ ДРАМАТУРГ МИХАЙЛО СТАРИЦЬКИЙ, А ПОТІМ АКТИВНО ВИКОРИСТОВУВАЛА У СВОЇХ ПОЕЗІЯХ ОЛЕНА ПЧІЛКА. У НАШИХ ПРЕДКІВ НЕ БУЛО ПОНЯТТЯ «МРІЯТИ» – УЯВЛЯЄТЕ, НАСКІЛЬКИ ПРИЗЕМЛЕНО ВОНИ ЖИЛИ?

Processed with VSCO with c8 preset Processed with VSCO with fs4 preset

Мрія – це ж локомотив життя! Варто лишень вимріяти собі що-небудь, як у всесвіті запускаються якісь дивовижні незворотні процеси – і бажання здійснюються. Найсміливіші, найабсурдніші, найфантастичніші, найзапаморочливіші мрії стають реальністю. Якщо тільки щиро повірити у те, чого хочеш.

Processed with VSCO with c8 preset

Щоденна рутина забиває мізки всяким непотребом і мріяти ніколи. Інша справа – подорожі. У мандрах відкривається якась особлива чакра: ідеї, мрії і авантюрна енергія б’ють фонтаном.

Processed with VSCO with c8 preset Processed with VSCO with c2 preset

Офіційний спонсор попередніх трьох абзаців – Тбілісі – місто, яке надихає.

Столиця Грузії деколи незрозуміла навіть для своїх жителів: багатьом, наприклад, невтямки, чому авангардний Міст Миру на річці Кура розташувався поряд з історичною частиною міста, або для чого будувати ультрасучасний театр музики і драми у формі двох труб. Грузини люблять і бережуть традиції, тому новомодні споруди часто викликають у них подив.

Processed with VSCO with oak3 preset

Та строката архітектура не лише додає шарму, а й стає свідченням розвитку. Кияни теж воювали з Театром на Подолі: не всім прийшлася до смаку модерна будівля на старовинному Андріївському узвозі. Але ж які будинки будувати у 21 столітті, як не модерні? Легендарний Поділ теж колись був сучасним, тепер же став історичною частиною Києва. Міста ростуть і розвиваються, як живі організми: поглинають старе, народжують нове.

Processed with VSCO with 3 preset

Відчути пульс авангардної культури Грузії можна в тбіліському музеї сучасного мистецтва: екстравагантність, закорінена у багаті тутешні традиції.

Processed with VSCO with 3 preset

Тбілісі – ідеальне місто повештатися: ніколи не знаєш, що чекатиме за рогом – охайна старовина чи футуристичний палац зі скла і бетону. Тут цікаво. Тут мріється на повні груди.

Processed with VSCO with b3 preset

Текст: Катерина Обертас
Фото: Крістіна Клочай

Афіша івентів

Афiша Iвентiв

Дякую!

Ми з вами зв'яжемося у найближчий час!