In Recycling We Trust

Share on Facebook

ДОБРИЙ ДИЗАЙН ДЛЯ ПОГАНОГО СВІТУ – ТАК МОЖНА НАЗВАТИ СПРОБИ ДИЗАЙНЕРІВ ЗАПУСТИТИ МОДУ НА ПЕРЕРОБЛЕНИЙ ПЛАСТИК. ПРОБЛЕМА СМІТТЯ НАБУЛА ПЛАНЕТАРНОГО МАСШТАБУ: ПЛАСТМАСОВІ ВІДХОДИ ЛЮДСТВА У 2050 РОЦІ СТАНОВИТИМУТЬ ПОНАД 12 МІЛЬЯРДІВ ТОН.

adidas-parley-oceans-swimwear-fashion-design-sportswear_dezeen_2364_sq

На жаль, більшість пластику, який ми використовуємо, – одноразовий: упаковка, поліетилен, пляшки, соломинки для пиття тощо. Коли товар потрапляє в руки покупця, то все це опиняється у сміттєвому контейнері, далі – на полігонах, у річках, океані.

dave-hakkens-recycled-plastic-dezeen

Але ж цей матеріал дуже легко переробляти – немає необхідності постійно виготовляти новий. Щораз більша кількість дизайнерів звертає свою увагу на відновлений пластик, адже у нього є ряд переваг:

• Це дуже дешева сировина. Використаний пластик вважається непотребом. Деякі великі корпорації з радістю віддають пластмасу, яка залишилася в процесі виробництва.

• При правильному сортуванні, з відходів можна отримувати найрізноманітніші кольори й фактури – без додаткових зусиль та затрат!

• Повторне використання пластику береже екологію: по-перше, не потрібно видобувати нафту, яка є основою полімерів; по-друге, таким чином зменшиться кількість сміття.

Гіганти світової моди Adidas G-Star Saw, Stella McCartney та ряд інших використовують перероблений пластик у своїх колекціях (у партнерстві з екологічною ініціативою Parley for the Oceans).

jessica-den-hartog-recycled-plastic-dezeen

Відновлені полімери стають сировиною для виготовлення меблів, тканин, декору, будматеріалів та багатьох інших товарів. Але в хід іде не лише океанський пластик та неліквід промислових гігантів. У 2013-му голландський дизайнер Дейв Хаккенс розробив машину, за допомогою якої кожен може переробляти відходи у себе вдома. Протягом чотирьох років машиною почали користуватися більше ніж 200 дизайнерів по всьому світу. Ця глобальна спільнота створює широкий асортимент товарів – від ювелірних виробів та текстилю до кераміки та предметів домашнього вжитку.

mendini-ecopixel-recycled-plastics-dezeen

Інша голландська дизайнера, Шахар Лівне, на виставці в Ейндховенському університеті дизайну відкрила своє бачення майбутнього, де пластмаса вже не виготовляється, а замість цього стає рідкісним та цінним товаром, який люди видобувають. Як і Хаккенс, вона вважає, що матеріал має великий потенціал – треба лише змінити ставлення до нього – підвищити вартість. Якщо пластик стане luxury, то проблема засмічення ним зникне сама собою.

plastic-waste-dezeen-1

Це зовсім невеликий перелік ідей, ініціатив та проектів, покликаних зупинити засилля пластикового сміття на планеті. Їхній успіх великою мірою залежить від усвідомлення проблеми широкими колами.

shahar-livne-lithoplast-metamorphism-dezeen-sq

Текст: Катерина Обертас
Фото: інтернет джерела 

Афіша івентів

Афiша Iвентiв

Дякую!

Ми з вами зв'яжемося у найближчий час!