Фемінізм у пісочниці

Share on Facebook

СУЧАСНІ ПРАВА ЖІНОК (ВИБОРЧІ, МАЙНОВІ, ОСВІТНІ), СВОБОДА ВИБОРУ ПАРТНЕРА, ПРОФЕСІЇ, ОДЯГУ ТОЩО – ЦЕ ДОСЯГНЕННЯ ФЕМІНІСТОК. ДОКИ ОДНІ ДОРОСЛІ ДОБИВАЮТЬСЯ ГЕНДЕРНОЇ РІВНОСТІ МАНІФЕСТАМИ, ІНШІ – ВИХОВУЮТЬ НЕУПЕРЕДЖЕНИХ, ВПЕВНЕНИХ У СОБІ, ЛІБЕРАЛЬНИХ ДІВЧАТОК. ТАК БИ МОВИТИ, ДЛЯ ЗМІНИ КАРАУЛУ.

Барбі – лялька-легенда. Вперше вона побачила світ у 1959-му і до сьогодні це чи не найпопулярніша іграшка дівчаток. Окрім білявки-моделі, Барбі буває темношкірою, пишнотілою, високою або низькою.

barbie-international-womens-day-inspiring-role-models-sheroes

А цьогоріч виробник іграшки, фірма «Mattel», презентувала 17 ляльок Барбі, прототипами яких є реальні сучасні чи історичні жінки, що прославилися у найрізноманітніших галузях: мексиканська художниця Фріда Кало, австралійська захисниця дикої природи Бінді Ірвін, олімпійська сноубордистка Хлоя Кім, режисерка Патті Дженкінс, боксерка Нікола Адамс Оуб, а також дизайнерка, математик, льотчиця, балерина та інші.

Розробники хочуть нагадати, що у жінок є безліч галузей, де можна проявити себе. Кожна лялька – цілісна особистість із своєю історією успіху. Тому дівчаткам, які гратимуться цими Барбі, розкривається широке поле для фантазії та пошуку власної соціальної ролі.

Ляльки цієї серії позбавлені будь-яких стереотипів, максимально наближені до їхніх реальних прототипів. Наприклад, лялька-фехтувальниця не лише одягнена у спеціальний костюм і шолом, але й носить хіджаб, як Ібтіхай Мухаммад, яка стала прообразом цієї Барбі. Художницю Фріду Кало відтворили у мексиканському традиційному вбранні (яке вона справді полюбляла носити) і зі зрощеними на переніссі бровами. Лялька Ешлі Грехем повторює природні пропорції тіла цієї плюс-сайз фотомоделі.

Барбі – трендсеттер. Раніше вона пропагувала жіночу красу, а тепер – жіночу різнобічність. Таку ляльку хочеться відібрати у дитини і гратися самій. Будь як Барбі – будь цікавою.

Текст: Катерина Обертас
Фото: інтернет джерела

Афіша івентів

Афiша Iвентiв

Дякую!

Ми з вами зв'яжемося у найближчий час!