Georgia on my mind

Share on Facebook

КУПИТИ КВИТКИ В ГРУЗІЮ НАДИХНУЛА СТАРА ВІДОМА КОМЕДІЯ «КАВКАЗЬКА ПОЛОНЯНКА». ЩЕДРІ ЛЮДИ, РІКИ ЧЕРВОНОГО ВИНА (ГРУЗИНИ ЧОМУСЬ НЕ ЛЮБЛЯТЬ БІЛЕ); ТОСТИ, ЯКІ ЧАСТО СТАЮТЬ ПОВНОЦІННИМИ ІСТОРІЯМИ; СУМИРНІ ЯГНЯТА, ЩО ПАСУТЬСЯ ВИСОКО В ГОРАХ; ТИСЯЧОЛІТНІ ТРАДИЦІЇ, ЯКІ ТУТ ШАНУЮТЬ ДОСІ – ЖИТТЯ У ЦИХ МІСЦЯХ МАЄ ВЛАСНИЙ РОЗМІРЕНИЙ ТЕМП.

Тбілісі та нічні затори

Старовинне Тбілісі дещо нагадує київський Поділ – воно так само стало прихистком вуличних музикантів, атмосферних кав’ярень та будівель, що дихають минулими століттями. Тбілісі дивує: загубишся серед численних двориків – і раптом виходиш до красивого водоспаду. А якщо не полінуватися у спеку піднятися вгору, то в парку Мтацмінда можна побачити грузинську столицю з пташиної висоти: оглядове колесо здіймається вгору на цілих 62 м (для порівняння: найвище колесо в Києві – всього 31 м).

photo-1528483392030-61685634ca94

Тбілісі живе 24/7, і о першій ночі на центральних вулиця міста – затори. Існує стереотип, що дівчині небезпечно гуляти містом наодинці. Забудьте! Люб’язніших за грузинів чоловіків годі й шукати! Гуляючи біля будинку парламенту, я випадково познайомилася з Григорієм (дуже популярне ім’я в Грузії). Він залюбки показав мені найвищу точку, з якої видно все нічне місто. Фантастичне видовище!

Батумі – коктейль відчуттів

У Батумі мозок переходить в режим автопілоту – замість думати, починаєш відчувати. Люди навколо забу(и)вають про власний вік, національність, культурний бекграунд і поводяться невимушено, відкрито. На відміну від Тбілісі, Батумі – місто для тих, кому подобаються нічні розваги, безтурботність і релакс. Клуби із найрізноманітнішою музикою, популярні ресторани з їжею на будь-який смак, безліч атракціонів – і все це просто неба!

photo-1463490093487-b0ffe9b8e140

Також Грузія – це країна, у якій не доводиться обирати – гори чи море. Трохи західніше Батумі – популярний гірськолижний курорт Гудаурі – спорт, драйв і вітер свище. Або ж можна відвідати Троїцьку церкву, що буквально «висить» на краю скелі, – екстремальне гірське паломництво.

Розхристана фантазія в Уплісцихе

Нарешті, Уплісцихе. Так-так, Уп-ліс-ци-хе. Це древнє місто у скелях, якого не торкнулася рука сучасності. Уява може намалювати в голові картинку, де саме знаходився будинок якогось Гоги, що готувала йому на вечерю дружина Нані, як вони разом робили вино.

photo-1468781552669-f1039d18ed34

Уплісцихе з’явилося три тисячі років тому і було впливовим релігійним, політичним і культурним центром країни. Але зараз, у 21 столітті, там бігають лише ящірки та змії. Ну і туристи, звісна річ.

Це місто під пекучим сонцем з неймовірним видом на гори та річку – джерело натхнення і внутрішньої сили.

photo-1458116434486-69b64e63da36

Грузія – це  аромат персиків, домашнього вина і хачапурі. Грузія – це умиротворене море і скелі, на яких вітер виносить з голови все сміття. Грузія – це любов.

Вахтанг Кикабидзе


Mgzavrebi


Nino Katamadze & Insight


Mgzavrebi & Grishkovets

Текст: Анастасія Тимошенко
Фото: інтернет-джерела

Афіша івентів

Афiша Iвентiв

Дякую!

Ми з вами зв'яжемося у найближчий час!