Словозустріч. Ольга Фрединська про коштовності

Share on Facebook

ДІАМАНТИ — ЦЕ СЯЙВО, КРАСА, “НАЙКРАЩІ ДРУЗІ ЖІНОК” ТОЩО. АЛЕ БУДЬМО РЕАЛІСТАМИ: ДІАМАНТИ — ЦЕ ГРОШІ. САМЕ ЦІНА РОБИТЬ ЦІ БЛИСКУЧІ КАМІНЦІ ТАКИМИ ЖАДАНИМИ.

DSC_0948

То чому ж вони стільки коштують? Фахово, беземоційно і на чітких прикладах пояснила Ольга Фрединська — власниця бренду Fredinskaya Jewelery, дизайнер прикрас і професійний оцінювач діамантів. На “Словозустрічі” Ольга розповіла про тренди, тонкощі вибору та “камінці”-легенди.

DSC_0841

Вартість діаманта залежить не лише від каратів. Основні критерії оцінювання — 4С:

  1. Carat (карати)
  2. Cut (огранка)
  3. Color (забарвлення)
  4. Clarity (чистота, прозорість)

Тобто великий камінь може коштувати дешево, якщо він мутний, має якісь домішки або погану форму.

DSC_0855

Найбільші родовища алмазів розташовані в ПАР, Індії, Бразилії, Росії та Австралії. Але покупцеві годі й мріяти про те, щоб дізнатися, із якої частини світу камінь потрапив на прилавок — найбільша світова корпорація з видобутку цих коштовностей буквально перемішує усе каміння, не залишаючи жодного натяку на його походження.

DSC_0840

Окрема проблема: діаманти можуть бути підробкою. За ціною справжнього каменю можуть продати синтетичний або муассаніт. Перший виготовляють в лабораторії, тому годі чекати від нього потужної енергетики, властивої справжньому алмазу, який гартувався в надрах Землі. Другий, муассаніт, — теж підробка, але з іншим хімічним складом.

DSC_0880

Хоча деколи безпечніше взяти штучний діамант, ніж природній, адже не всім до снаги витримати енергетичний вплив справжнього каменя. Особливо, якщо цей камінь “назбирав” собі у карму вбивств, крадіжок, банкрутств і поламаних доль — кожному наступному власнику буде непереливки.

DSC_0899

Карати, аукціони, модні огранки і маркетингові вигадки — Ольга Фрединська за одну лекцію на “Словозустрічі” відкрила цілий світ перипетій діамантового бізнесу на планеті.

DSC_0934
DSC_0980 DSC_0847 DSC_0851 DSC_0966

Текст: Катерина Обертас
Фото: Оля Сосюра
Локація: словопростір
Партнери: Zelena, HONEY

Афіша івентів

Афiша Iвентiв

Дякую!

Ми з вами зв'яжемося у найближчий час!